Najava Javnog poziva za razvoj i unapređenje gospodarstva na području Vukovarsko-srijemske županije za 2020. godinu

I ove je godine Vukovarsko-srijemska županija donijela Odluku o mjerama poticanja razvoja poduzetništva na području Vukovarsko-srijemske županije za 2020. godinu. Sredstva za provedbu ovih mjera osigurana su u proračunu Vukovarsko-srijemske županije za 2020. godinu.

Pravo na potporu imat će poduzetnici, obrti te ostali subjekti kategorizirani sukladno Zakonu o poticanju razvoja malog gospodarstva („Narodne novine“ br. 29/02, 63/07, 53/12, 56/13 i 121/16) koji se svrstavaju u mikro, male i srednje subjekte malog gospodarstva sa sjedištem na području Vukovarsko-srijemske županije, kao i klasteri i udruge koje u svom djelokrugu posla potiču i doprinose razvoju gospodarstva na području Županije izuzev trgovačkih društava i ustanova u kojima Vukovarsko-srijemska županija, druga jedinica lokalne (regionalne) samouprave ili Republika Hrvatska ima vlasnički udio u temeljnom kapitalu.

Javni poziv će se objaviti na internetskim stranicama Vukovarsko-srijemske županije – http://www.vusz.hr/info/javni-pozivi-i-objave-vs-zupanije u petak 19. svibnja 2020. godine i biti će otvoren do 31.10.2020. godine, odnosno do utroška sredstava.