VAŽNO-COVID-19 PONOVNO U VUKOVARSKO-SRIJEMSKOJ ŽUPANIJI

Dana, 24. lipnja 2020. godine od strane Zavoda za javno zdravstvo Vukovarsko-srijemske županije obaviješteni smo o ponovnoj pojavi oboljele osobe od COVID-19 na području Vukovarsko-srijemske županije. S ciljem održavanja povoljne epidemiološke situacije Stožer civilne zaštite Vukovarsko-srijemske županije predlaže svim lokalnim stožerima da u slučaju održavanja javnih  skupova i manifestacija, organiziranih događaja na području JLS apeliraju prema svojim sumještanima da se ponašaju odgovorno, poštuju mjere održavanja socijalne distance, redovito peru ruke, izbjegavaju dodirivanje usta, nosa i očiju te da se osobe starije dobi i djeca ne izlažu nepotrebnim okupljanjima na javnim mjestima. Zajedničkom suradnjom i odgovornošću možemo pridonijeti sprečavanju daljnjeg širenja zaraze.

 

Poveznica na aktivne preporuke HZJZ: https://www.hzjz.hr/sluzba-epidemiologija-zarazne-bolesti/koronavirus-najnovije-preporuke/

Skip to content