POTPISANA SU DVA UGOVORA O IZVOĐENJU RADOVA NA PODRUČJU OPĆINE TOMPOJEVCI

Općina Tompojevci se uspješno prijavila na Javni poziv za sufinanciranje izgradnje, postavljanja ili uređenja spomen-obilježja žrtvama stradalim u Domovinskom ratu, sredstvima Državnog proračuna Republike Hrvatske u 2019. godini raspisanog od Ministarstva hrvatskih branitelja Republike Hrvatske. Kroz taj poziv Općina Tompojevci kao prijavitelj je dobila sredstva u iznosu od 150.000,00 kuna za realizaciju “Izgradnje spomen – obilježja žrtvama stradalim u Domovinskom ratu u naselju Bokšić”. Partner Općine Tompojevci u ovom projektu je Udruga dragovoljaca i veterana Domovinskog rata Republike Hrvatske, Podružnica Vukovarsko – srijemske županije. Također, nastavno na ovaj Poziv uspješno je prijavljen i projekt “Izgradnja spomen – obilježja žrtvama stradalim u Domovinskom ratu u naselju Tompojevci”. Prijavitelj u ovom projektu su “VUKOVARSKE MAJKE” Udruga roditelja i obitelji zarobljenih i nasilno odvedenih hrvatskih branitelja, a partner je Općina Tompojevci. I za ovaj projekt su odobrena sredstva od Ministarstva hrvatskih branitelja Republike Hrvatske u iznosu od 150.000,00 kuna. Radovi na izradi spomen – obilježja u naseljima Bokšić i Tompojevci su u tijeku, a izrađuje ih tvrtka TERMODINAMIKA d.o.o. iz Splita. Spomen-obilježja žrtvama stradalim u Domovinskom ratu u naseljima Bokšić i Tompojevci izgraditi će se kao znak sjećanja i mjesto obilježavanja stradanja svih žrtava stradalih tijekom Domovinskog rata. Autor idejnog rješenja Spomen-obilježja žrtvama stradalim u Domovinskom ratu je gospodin Dražen Grubišić. Projekte je uspješno izradila i prijavila Razvojna agencija TINTL. Nastavno na ta dva projekta Općina Tompojevci je danas 26.06.2020. godine potpisala ugovor s tvrtkom Komunalac d.o.o. iz Vukovara o izvođenju radova na izgradnji spomen – obilježja žrtvama stradalim u Domovinskom ratu u naselju Bokšić (građevinski i obrtnički radovi 1. i 2. faza) u vrijednosti od 104.998,00 kuna. Također, je s tvrtkom Komunalac d.o.o. iz Vukovara potpisan ugovor o izvođenju radova na izgradnji Tematskog parka u naselju Tompojevci u vrijednosti od 233.973,40 kuna.

 

 

 

Skip to content