Obavijest produljenju roka važenja identifikacijske iskaznice za kupovinu sredstava za zaštitu bilja

Ministarstvo poljoprivrede donijelo je Mjeru o produljenju roka važenja identifikacijske iskaznice za kupovinu sredstava za zaštitu bilja.

 

iskaznica kojoj rok valjanosti ističe u periodu nakon 20.02.2020. godine, a obveznik izobrazbe nije pohađao dopunsku izobrazbu do uvođenja mjera predostrožnosti niti mu je izdana potvrda o položenom ispitu, rok važenja se administrativno produžuje na 6 mjeseci.

 

-iskaznice vrijede 6 mjeseci od njihova isteka valjanosti ili do isteka naređenih mjera predostrožnosti, odnosno do uspostave sustava izobrazbe.

 

svi korisnici iskaznica kojima je u tijeku mjera predostrožnosti omogućeno administrativno produženje iskaznice obvezni su nakon ponovne uspostave sustava izobrazbe u roku administrativnog produženja (6 mjeseci od isteka valjanosti iskaznice) položiti dopunsku izobrazbu.

 

 -u periodu administrativnog produženja valjanosti iskaznice, obveznici izobrazbe kupuju i primjenjuju sredstva za zaštitu bilja temeljem stare iskaznice.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skip to content