OBAVIJEST O OBVEZI ISPITIVANJA PLODNOSTI TLA NA POLJOPRIVREDNOM ZEMLJIŠTU U VLASNIŠTVU RH

Zakonom o poljoprivrednom zemljištu propisana je obveza praćenja stanja poljoprivrednog zemljišta kroz ispitivanje plodnosti tla koje se provodi u ovlaštenim laboratorijima. Hrvatski centar za poljoprivredu, hranu i selu uz to što je ovlašten za ispitivanje plodnosti tla ima i status referentnog laboratorija te je zadužen za kontrolu provedbe kako na terenu tako i u laboratorijima.

 

S tim u vezi, obavještavamo posjednike bez ugovora, posjednike dugogodišnjeg zakupa, zakupa, privremenog zakupa i koncesije  državnog poljoprivrednog zemljišta koje se nalazi na području Općine Tompojevci da popune kraći Upitnik i Zahtjev u vezi ispitivanja plodnosti tla i dostave u Hrvatski centar za poljoprivredu, hranu i selo putem e-mail-a: zzt@hcphs.hr ili poštom na adresu Vinkovačka cesta 63c, Osijek (Zavod za tlo) do 31.05.2018. godine.

HCPHS_Zahtjev za ispitivanje plodnosti_21052018 HCPHS

_Upitnik u vezi ispitivanja plodnosti tla_21052018

 

Za sve dodatne informacije, stojimo na raspolaganju.

mr.sc. Branka Grahovac

viša koordinatorica za zaštitu i praćenje stanja poljoprivrednog zemljišta

Odjel za praćenje stanja poljoprivrednog zemljišta

Vinkovačka cesta 63c, 31 000 Osijek

Tel: +385 31 275 181

Mob: + 385 99 589 9351

Skip to content