STUDIJSKI POSJET LAG-u MEĐIMURSKI DOLI I BREGI

U periodu od 6. do 8. studenog 2019 godine Lokalna akcijska grupa Srijem organizirala je za svoje članove, zaposlenike i volontere odlazak na studijsko putovanje u Sv. Martin na Muri na područje LAG-a Međimurski doli i bregi. Studijsko putovanje se financiralo u okviru aktivnosti studijski posjet LAG-u Međimurski doli i bregi, odobrene u okviru Poziva za podnošenje prijedloga aktivnosti u provedbi Akcijskog plana Mreže za ruralni razvoj 2014.-2020., godišnjeg provedbenog akcijskog plana Mreže za 2019. godinu, koji se sufinancira sredstvima Mjere 20 “Tehnička pomoć” iz Programa ruralnog razvoja Republike Hrvatske za razdoblje 2014.-2020. Prvog dana studijskog putovanja sudionici studijskog putovanja su posjetili restoran-izletište Zlatni breg te imanje Terbotz, u okviru kojeg se nalazi vinarija s tradicijom proizvodnje vina još od 1908 godine. Nakon navedenog u okviru prvog dana u prostorijama termi Sv. Martin održano je predavanje i prezentacija primjera dobre prakse na temu Koncept “nula kilometara”: lokalna hrana na lokalnom stolu, odnosno na temu “Povezivanje lokalnih proizvođača sa pružateljem usluga u turizmu – Terme Sveti Martin”. Navedeno predavanje za sudionike studijskog posjeta održala je gđa. Jelena Berečić, direktorica ljudskih resursa i organizacijske kulture. Drugi dan studijskog posjeta sudionici studijskog putovanja imali su priliku posjetiti Ergelu međimurskog konja u Žabniku, gdje je predstavnica Javne ustanove za zaštitu Međimurske prirode predstavila projekte koje provode te upoznala sve nazočne s načinom funkcioniranja same ergele, kao i izazovima s kojima se suočavaju. Također, sudionici su imali prigodu posjetiti i Centar za posjetitelje, odnosno Mlin na Muri, kao i multimedijalnu zbirku u okviru Muzeja mlinara. Sudionici su također posjetili i primjere dobre prakse Seosko gospodarstvo Goričanec, kao i OPG Hažić, koji se pokazao kao jedan od najboljih primjera dobre prakse na području Međimurja kada govorimo o korištenju sredstava iz Programa ruralnog razvoja RH 2014-2020. Treći dan studijskog posjeta posjećena je Vinarija Štampar, kao primjer dobre prakse kandidiranja projekata, koji služe u svrhu razvoja poljoprivrednih djelatnosti na ruralnom području. Za kraj studijskog posjeta u Međimurskim dvorima u Lopatincu, gdje su nam se pridružili i drage kolegice i kolege iz LAG-a Međimurski doli i bregi, prezentirani su uspješni modeli financiranja i provedba ruralnih projekata, predstavljeni etno sadržaji, suvenirnica, Etno art Chef kuhinja, bajkovita šuma i botanički vrt.

 

Skip to content