ZAVRŠNA KONFERENCIJA PROJEKTA “SeNs WETLANDS”

U prostorijama Doma kulture, Tompojevci  19.02.2020. godine, s početkom u 11,00 h upriličena je u organizaciji Javne ustanove za upravljanje zaštićenim prirodnim vrijednostima Vukovarsko-srijemske županije i u suradnji s općinom Tompojevci završna konferencija projekta „SeNs Wetlands“ financiranog iz Programa prekogranične suradnje Interreg IPA CBC Croatia-Serbia 2014-2020. Završnoj konferenciji bio je nazočan veći broj predstavnika regionalne i lokalne uprave, državnog inspektorata i zainteresiranih dionika među kojima je bilo nekoliko gostiju i iz susjedne, Osječko-baranjske županije. Nakon pozdravnih govora, predstavnici projektnih partnera prezentirali su rezultate aktivnosti koje su izvršili u okviru provedbe projekta u vremenskom razdoblju od trideset mjeseci. Od razvoja integriranih prekograničnih monitorskih i upravljačkih sustava, funkcioniranja aktivne senzorske monitorske mreže, laboratorijskih analiza površinske i podzemne vode, do rezultata provedenog dvogodišnjeg programa edukacije „Mladi čuvari prirode“, prezentacije su ponudile mnoštvo zanimljivih rezultata provedbe projekta. Projektni partneri su izrazili svoje zadovoljstvo s realizacijom i razinom suradnje na provedbi projekta, te želju za nastavkom  ovako dobre prakse međunarodne suradnje.

Skip to content