ZAPOČELI RADOVI NA SANACIJI DIVLJEG ODLAGALIŠTA “GRABOVO”

26.04.2022. godine u prostorijama Općine Tompojevci   održano je uvođenje u posao  izvođača radova na sanaciji divljeg odlagališta „Grabovo“.
Sastanku su prisustvovali Općinski načelnik Milan Grubač, izvođač radova Vulkanizer Zdeno d.o.o. te gospodin Videković kao stručni nadzor. Nakon sastanka održan je i obilazak lokacije odlagališta. Tim sastankom ostvarene su sve pretpostavke za početak radova.

Prije samog uvođenja u posao, dana 20. travnja 2022. godine potpisan je ugovor o izvođenju radova na sanaciji divljeg odlagališta „Grabovo“ s tvrtkom Vulkanizer Zdeno d.o.o. Vrijednost ugovorenih radova je 606.562,50 kuna, a rok za izvođenje radova je 90 dana od uvođenja ugovorenog izvođača u posao. Stručni nadzor je ugovoren sa tvrtkom Videković d.o.o.

Općina Tompojevci aplicirala je na natječaj Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost „Javni poziv za neposredno sufinanciranje uklanjanja otpada odbačenog u okoliš“ s ciljem sanacije postojećeg „divljeg odlagališta“ otpada smještenog na k.č.br.29/1, 30, 48, 49, 50, 51, 52, 55, 60/1, 60/2, 60/3 i 71 k.o. Grabovo na području Općine Tompojevci.

Vrijednost projekta je 640.375,00 kuna (radovi i nadzor), od čega je Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost  odobrio sufinanciranje u iznosu do 512.300,00 kuna, a preostali iznos snosi Općina Tompojevci.

 

Skip to content