Transparentnost proračuna ocijenjena najvišom ocjenom

Institut za javne financije predstavio je 4. srpnja 2O17. rezultate istraživanja transparentnosti proračuna županija, gradova i općina. lstraživanjem je obuhvaćeno svih 576 lokalnih proračuna u Republici Hrvatskoj. lstraživanjem se željelo utvrditi količinu i pravovremenost objavljenih dokumenata, te kvalitetu službenih internetskih stranica lokalnih jedinica. Otvorenost je mjerena brojem objavljenih proračunskih dokumenata na službenim internetskim stranicama lokalnih jedinica u razdoblju od studenog 2016. do ožujka 2017., a to su:

  • godišnje izvršenje proračuna za 2015.
  • polugodišnje izvršenje proračuna za 2016.
  • prijedlog proračuna za 2017.
  • izglasani proračun za 2017. i
  • proračun za građane za 2017.

Budući da se promatrala dostupnost pet proračunskih dokumenata, razina otvorenosti može se kretati od 0 do 5.
Kako je Vaša Općina osvojila maksimalan broj bodova, u ime Instituta za javne financije čestitam Vam na osvojenom priznanju za transparentnost općinskog proračuna. Detaljna analiza i metodologija istraživanja objavljena je u newsletteru ,,Proračunska transparentnost županija, gradova i općina: studeni 2016.- ožujak 2017.”, a rezultati su dostupni i putem interaktivne karte koja se nalazi na web stranici: www.ijf.hr/transparentnost.

transparentnost-proračuna-2017-čestitka-općina-tompojevci

transparentnost-proračuna-2017-priznanje-općina-tompojevci

Skip to content