SANACIJA OPASNIH MJESTA NA PODRUČJU OPĆINE TOMPOJEVCI

06. rujna 2022. u Uredu Općine Tompojevci potpisan je ugovor o izvođenju radova na sanaciji opasnih mjesta s tvrtkom VEPEL d.o.o. Velinci (Kumrovec) i stručnim nadzorom tvrtkom Videković d.o.o. Vinkovci.
Predstavnici tvrtke Vepel d.o.o., stručni nadzor i Općinski načelnik obišli su sve lokacije i dogovorili početak radova.
Radovi i oprema iznose 199.625,00 kuna od čega Ministarstvo unutarnjih poslova financira 70% navedenog iznosa, a ostalo Općina.
Stručni nadzor također financira Općina u iznosu od 3.700,00 kuna.
Općina Tompojevci prepoznala je mogućnost pozitivnog utjecaja na povećanje sigurnosti prometa na svom području, te u suradnji s djelatnicima MUP-a određeno je šest lokacija za koje je izrađen Prometni elaborat: SANACIJA OPASNIH MJESTA NA PODRUČJU OPĆINE TOMPOJEVCI.
Lokacije opasnih mjesta na području Općine Tompojevci su slijedeće:
Naselje Tompojevci
– postojeći pješački prijelaz ispred Općinske zgrade, A. G. Matoša 9.
Naselje Berak
– postojeći pješački prijelaz u Čakovačkoj ulici u zoni Područne škole Berak,
– na ulazu u naselje iz smjera Čakovaca.
Naselje Mikluševci
– postojeći pješački prijelaz u Vukovarskoj ulici u zoni Područne škole Mikluševci,
– na ulazu u naselje iz smjera Vukovara.
Naselje Čakovci
– postojeći pješački prijelaz u ulici Kralja Zvonimira ispred kbr. 2 (kod Pošte) u zoni
Osnovne škole Čakovci.
Sanacija šest navedenih opasnih mjesta predviđena je na način da se na lokacijama s već postojećim pješačkim prijelazima dodatno poveća sigurnost prometa dodatnim
naglašavanjem prometnih znakova prometnom opremom – trepćućim svjetlima, kao i na lokacijama na ulazu u naselje gdje vozači ne prepoznaju opasnost i voze većom brzinom od ograničene.