Održane konstituirajuće sjednice Vijeća nacionalnih manjina Općine Tompojevci

Nakon provedenih izbora, u prostorijama Općine Tompojevci, A.G. Matoša 9, Tompojevci u srijedu, 14. lipnja 2023. godine su održane konstituirajuće sjednice Vijeća nacionalnih manjina Općine Tompojevci koje je sazvao općinski načelnik Milan Grubač.

Tom je prigodom općinski načelnik čestitao svim novoizabranim vijećnicima, poželio im uspješan rad i nastavak kvalitetne suradnje s Općinom.

Na konstituirajućim sjednicama, na kojima je uz Općinskog načelnika prisustvovala i pročelnica Jedinstvenog upravnog odjela Kata Cvitković, glasalo se za izbor predsjednika i zamjenika predsjednika Vijeća. Sukladno Zakonu, izborom predsjednika vijeća smatraju se konstituiranima i ispunjeni su preduvjeti za nesmetan rad  Vijeća u ovom mandatu.

Izabrani su sljedeći predsjednici i zamjenici predsjednika Vijeća u Općini Tompojevci:

Vijeće rusinske nacionalne manjine: predsjednica: Marijeta Bučko, zamjenik predsjednika: Dejan Ljikar.

Vijeće srpske nacionalne manjine: predsjednik: Branislav Mišljenović, zamjenik predsjednika: Miroslav Pavković.

Vijeće mađarske nacionalne manjine: predsjednik: Robert Mesaroš, zamjenik predsjednika: Dorijan Račman.

VIŠE VIJESTI...

Skip to content