OBAVIJEST POLJOPRIVREDNICIMA

Sva poljoprivredna gospodarstva koja su prilikom podnošenja Jedinstvenog zahtjeva za potporu u 2023. godini zatražili plaćanje za eko sheme, proizvodno vezana plaćanja (PVP), IAKS mjere i mlade poljoprivrednike preuzeli su obvezu pohađanja izobrazbe.

Sukladno odredbama Pravilnika o provedbi izravne potpore poljoprivredi i IAKS mjera ruralnog razvoja za 2023. godinu (NN 25/23, 52/23 i 56/23) jedan od uvjeta za ostvarenje potpore je dokaz o završenoj izobrazbi.

Korisnici plaćanja za eko sheme, proizvodno vezana plaćanja (PVP) i IAKS mjere obvezni su svake godine završiti izobrazbu ili koristiti individualno savjetovanje ili sudjelovati u demonstracijskoj aktivnosti u trajanju od najmanje 6 sati.

Izobrazbe za korisnike su besplatne.

 

EKO SHEME + PROIZVODNO VEZANA PLAĆANJA (biljna proizvodnja) 2023. – (oznaka 78.01. – A)

 

Obavještavamo poljoprivrednike da će se obvezni tečajevi za EKO Sheme- intervencija 78.01. održati u sljedećim terminima:

 

TOMPOJEVCI- Hrvatski dom Tompojevci, 24.10.2023. (utorak) s početkom u 9 sati;

ČAKOVCI- Dom kulture Čakovci, 25.10.2023. (srijeda) s početkom u 9 sati.

 

Zbog ograničenog broja mjesta važno je prijaviti se na tečaj putem web stranice www.savjetodavna.hr ili kod Vaših savjetnika Ministarstva poljoprivrede, Ivana Čeh (099/ 4922-755) i Đuro Cerovčec (091/4882-927)

Ministarstvo poljoprivrede

Uprava za stručnu podršku razvoju poljoprivrede Olajnica 19, 32000 Vukovar

VIŠE VIJESTI...

DAN UMIROVLJENIKA OPĆINE OPĆINE TOMPOJEVCI

16.05.2024. u sklopu dana Općine Tompojevci organizirano je po prvi puta Dan umirovljenika Općine Tompojevci uz koji je organizirana i izložba ručnih radova u domu

DJECA S LOVCIMA

Dani Općine Tompojevci nastavljaju se obilježavati u veselom tonu. Jučer su naši učenici razredne nastave i igraonice Bokšić sudjelovali u edukacijskoj radionici “Djeca s lovcima”

Skip to content